Jak mogę złożyć reklamację na grill i akcesoria?

W celu zgłoszenia reklamacji należy wypełnić formularz reklamacyjny znajdujący się na stronie www.campingaz.pl w zakładce “wsparcie”. Zgłoszenia reklamacyjnego można dokonać również bezpośrednio w miejscu zakupu. Klient jest zobowiązany dostarczyć produkt do miejsca zakupu. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni roboczych od momentu dostarczenia produktu do sprzedawcy. Warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest przesłanie potwierdzenia zakupu produktu w formie paragonu lub faktury oraz poprawne wypełnienie formularza reklamacyjnego. 

 

Reklamacji można również dokonać wysyłając wiadomość mail na adres reklamacje@sat.poznan.pl. 

W treści wiadomości należy podać dane osobowe, opis wady, zdjęcie wady,  datę i miejsce zakupu produktu oraz załączyć dowód zakup. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 61 886 50 31.

Gdzie kupić części do grilla Campingaz?

W celu zakupu części skontaktuj się z serwisem firmy Campingaz pod adresem: campingaz@sat.poznan.pl lub numerem telefonu 61 886 50 31. 

 

Aby wyszukać numeru części serwisowej, przejdź do zakładki “wsparcie” na stronie www.campingaz.pl lub zakładki “Po sprzedaży” na stronie https://www.campingaz.com/PL/t-Aftersales_spareparts.aspx. Następnie w 3 krokach wybierz model grilla, który posiadasz oraz pobierz plik “Schematu produktu i części zamienne”. Następnie znajdź numer katalogowy części serwisowej na rysunku technicznym i podaj go serwisantowi.

Gdzie znajdę instrukcję montażu oraz listę części zamiennych?

Instrukcję montażu wraz z listą części zamiennych znajdziesz w zakładce “wsparcie” na stronie www.campingaz.pl oraz w zakładce “Po sprzedaży” na stronie https://www.campingaz.com/PL/t-Aftersales_spareparts.aspx

 

Aby wyszukać numeru części serwisowej, wyszukaj model grilla, który posiadasz oraz pobierz plik “Schematu produktu i części zamienne”. Następnie znajdź numer katalogowy części serwisowej na rysunku technicznym i podaj go podczas kontaktu z serwisem.

W celu zakupu części skontaktuj się z serwisem firmy Campingaz pod adresem: campingaz@sat.poznan.pl lub numerem telefonu 61 886 50 31.

Czy ruszt żeliwny można myć w zmywarce?

Ruszty żeliwne w grillach Campingaz wykonane są z wysokiej jakości żeliwa. Doskonale utrzymują wysoką temperaturę i natłuszczenie, jednak bez odpowiedniej konserwacji (oliwienia) mogą rdzewieć. Emalia ceramiczna pokrywająca ruszt zabezpiecza go przed rdzewieniem. Powłoka ta jest porowata i nie może być szczelna, ze względu na duże różnice w temperaturze występujące na grillu gazowym (rozgrzewanie i chłodzenie rusztu). W innym przypadku łatwo by popękała. 

 

Ze względu na swoją porowatość, rusztu żeliwnego nie należy myć w zmywarce, silnymi środkami chemicznymi ani myjką ciśnieniową. Woda wnika w porowatą strukturę rusztu i może powodować rdzewienie. Ruszty żeliwne są częścią wymienną i po pewnym czasie mogą się zużyć. Pamiętaj o konserwacji rusztu żeliwnego przed i po grillowaniu, dzięki czemu zabezpieczysz jego żywotność na dłużej.

Jaką temperaturę osiąga grill?

W zależności od modelu grille gazowe Campingaz osiągają temperaturę od 250- 400 ℃.  Wbudowany termometr oraz stalowa pokrywa pozwala przez cały proces grillowania zachować wybraną i dostosowaną do rodzaju dania temperaturę.

Ruszt żeliwny a ruszt stalowy. Który jest lepszy?

W ofercie Campingaz znajdują się grille z rusztami żeliwnymi oraz grille z rusztami stalowymi. Oba materiały, z których wykonane są ruszty charakteryzują się wysoką jakością i wieloma zaletami. 

Ruszty stalowe są lekkie oraz łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Emaliowana powierzchnia rusztu zapobiega przywieraniu się do niego resztek jedzenia. Ruszty stalowe mogą być myte w zmywarce, chociaż równie szybko można je wyczyścić płynem do mycia naczyń i gąbką. 

 

Ruszty żeliwne przewodzą ciepło bardziej trwale i utrzymują lepsze natłuszczenie niż inne powierzchnie. Ze względu na wysoką zawartość żelaza jedną z naturalnych cech żeliwa jest rdzewienie. By uniknąć tego problemu w grillach Campingaz żeliwo jest emaliowane porcelaną, która chroni materiał przed korozją. W przypadku rusztów żeliwnych warto pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji. Po umyciu i wypaleniu grilla ruszt żeliwny należy pokryć warstwą oleju roślinnego, który wypełni mikro-pory żeliwa.  Dzięki temu jedzenie nie będzie przywierało do powierzchni grilla, co ułatwi czyszczenie i pozwoli cieszyć się grillem przez wiele lat. 

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Tak, grillowanie na gazie jest zdrowe. Wykorzystywany do grillowania gaz to propan lub mieszanka propan-butan, która spala się czysto i bezzapachowo i jest neutralna dla naszego zdrowia. Według badań naukowców z Politechniki Warszawskiej grill gazowy jest dużo zdrowszy od tradycyjnego grilla węglowego, którego dym zawiera wysokie wartości szkodliwych substancji. Podczas grillowania na węglu odnotowano niepokojące wartości m.in. pyłu zawieszonego PM 2,5 oraz rakotwórczych wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA).

Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Grille gazowe są bezpieczne w użyciu. Pamiętaj jednak, by przestrzegać kilku zasad:

  1. Za każdym razem, gdy podłączasz nową butle gazową, sprawdź szczelność połączeń na wężu i reduktorze. Na złączki nakłada się roztwór mydła i przy włączonym zaworze butli gazowej sprawdza, czy nie tworzą się pęcherzyki. Jeśli tak, spróbuj powtórzyć proces. Jeśli pęcherzyki nie ustąpią, skontaktuj się z obsługą klienta.
  2. Regularnie sprawdzaj stan węża. Jeśli jest kruchy i porowaty należy go wymienić. 
  3. Po zakończeniu gotowania na grillu upewnij się, że palniki są wyłączone, a następnie wyłącz gaz za pomocą pokrętła na regulatorze.
  4. Jeśli planujesz całkowicie odłączyć butlę z gazem, zrób to na zewnątrz a nie w garażu. Upewnij się również, że wylot gazu jest całkowicie zamknięty przed odłączeniem węża. Po odłączeniu wyczyść wąż i nasadki i odłóż je w bezpieczne miejsce. Przechowuj butlę z gazem w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego źródła ciepła i światła słonecznego. 
  5. Nigdy nie przenoś rozpalonego grilla. 
  6. Pamiętaj, że grill rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, dlatego zachowaj odpowiednie środki ostrożności podczas gotowania. 

Jaki jest okres gwarancji grilli Campingaz?

Okres gwarancji zależy od modelu grilla. Informacje na temat gwarancji znajdują się na karcie gwarancyjnej urządzenia. Aby sprawdzić jaki okres gwarancji obejmuje model, który posiadasz, skorzystaj z poniższej tabeli. Możesz to również sprawdzić na stronie campingaz.pl w karcie produktu wybranego grilla.

 

.   

Grill dymi. Czy to normalne?

W klasycznych grillach gazowych Campingaz dym może pojawić się, gdy wydobywający się z mięsa tłuszcz i sok skapują na rozgrzane aromatyzery (daszki) osłaniające palniki. To naturalny proces wynikający z procesu parowania. Pojawiający się dym nie zawiera szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji toksycznych.  

W nowych grillach Campingaz Series usunięto stalowe daszki i wbudowano osłony bezpośrednio w ruszt. Dzięki temu tłuszcz bez problemu omija palniki i wpada bezpośrednio do tacy z wodą.