Skip to content

Czy grill należy serwisować?

Facebook
Pinterest
Drukuj

Jeśli chcesz cieszyć się pysznym grillowanym jedzeniem przez wiele lat warto zadbać o odpowiednie czyszczenie i przechowywanie grilla. Poniżej znajdziesz kilka zasad, które pomogą Ci odpowiednio serwisować swojego grilla: 

  1. Po każdym użyciu odpowiednio wyczyść grill, tak by pozbyć się wszystkich resztek jedzenia. 
  2. Pamiętaj o regularnym naoliwianiu rusztu żeliwnego olejem spożywczym. 
  3. Jeśli grill nie jest używany zabezpiecz go odpowiednim pokrowcem, który zrobiony jest z wodoodpornego i oddychającego materiału. Campingaz oferuje szeroki zakres pokrowców, które są odpowiednio dopasowane do danego modelu grilla.
  4. Jeśli to możliwe zimą przechowuj grill w garażu lub innym zadaszonym pomieszczeniu. Jeśli nie masz takiej możliwości, wybierz takie miejsce w swoim ogrodzie, gdzie grill będzie jak najmniej narażony na działanie wiatru i deszczu.

Zobacz również

Pytania i Odpowiedzi

Czy ruszt żeliwny można myć w zmywarce?

Ruszty żeliwne w grillach Campingaz wykonane są z wysokiej jakości żeliwa. Doskonale utrzymują wysoką temperaturę i natłuszczenie, jednak bez odpowiedniej konserwacji (oliwienia) mogą rdzewieć. Emalia

Pytania i Odpowiedzi

Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Grille gazowe są bezpieczne w użyciu. Pamiętaj jednak, by przestrzegać kilku zasad: Za każdym razem, gdy podłączasz nową butle gazową, sprawdź szczelność połączeń na wężu