Skip to content

Porady

Grill gazowy czy elektryczny?

Grillowanie to niemalże sport narodowy Polaków. Uwielbiamy przygotowywane w ten sposób potrawy, jedzone w towarzystwie znajomych, przyjaciół i rodziny. Dobrze się przy tym bawimy i delektujemy wspaniałymi, charakterystycznymi smakami i aromatami. Coraz więcej osób jednak zwraca podczas tych wydarzeń uwagę na kwestie zdrowotne, wybierając grill ogrodowy tak, by był on dobry dla zdrowia oraz środowiska.
W tej kwestii urządzenia zasilane węglem pozostają daleko z tyłu, pozostaje więc pytanie: grill gazowy czy elektryczny?

Zwróć uwagę na praktyczne zalety, które ma grill Campingaz zasilany gazem

Zdrowy grill może być zarówno zasilany gazem, jak i energią elektryczną. Wybierając produkt dla siebie, zwróć jednak uwagę na jego aspekty praktyczne. Przede wszystkim grill Campingaz na gaz oferuje wiele wygodnych rozwiązań dla fanów imprez na świeżym powietrzu. Jego rozmiary pozwalają na przygotowywanie w jednym czasie wielu różnorodnych potraw, a poszczególne modele mają przydatne funkcje, dzięki którym nigdy nie wysuszysz mięsa.


Większe urządzenia oferują także mnogość opcji ułatwiających ich obsługę. Wbudowane termometry pozwalają na kontrolowanie przygotowywania potraw, a odpowiednio skierowane palniki sprawiają, że każde danie da się przygotować według preferencji konkretnego gościa. Nie brak w nich też górnych rusztów, półek na przyprawy czy nawet dodatkowych palników, idealnie nadających się do robienia sosu i innych dodatków.


Zdrowy grill to nie tylko brak zanieczyszczeń wynikających ze spalania, ale także kwestia jego odpowiedniego czyszczenia. Rozwiązania gazowe od firmy Campingaz korzystają z szeregu wygodnych systemów pozwalających na dokładne mycie i dbanie o ich stan. Jest to w ich przypadku o wiele łatwiejsze, niż w wielu modelach elektrycznych, co wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Nikt w końcu nie ma ochoty przygotowywać posiłku na ruszcie, na którym są jeszcze pozostałości po posiłku sprzed wielu dni. Nie tylko wygląda to okropnie, ale również doprowadzić może do poważnych problemów żołądkowych.

Zarówno grill ogrodowy, jak i przenośny

Urządzenie na gaz to doskonały grill do steków, kurczaka, warzyw oraz innych, nawet bardziej wymyślnych, dań. Jego siła polega również na tym, że może być dostępny zarówno w dużej wersji ogrodowej, jak i niewielkiej, przenośnej, przypominającej rozwiązania elektryczne. Grille Campingaz dostępne są w wielu różnych rozmiarach, a w bogatej ofercie znaleźć można też opcje podróżne, idealnie nadające się nawet do wykorzystywania ich w domu, na balkonie czy podczas wyjazdów. Ich uniwersalność daje im w tej sytuacji znaczną przewagę nad modelami elektrycznymi, które zwykle postawione w jednym miejscu, nie są zbyt często ruszane, a ich wykorzystanie jest dość ograniczone ze względu na konieczność podłączenia ich do prądu.

Tłuszcz i szkodliwy dym to poważny problem

Jak wynika z ogólnodostępnych badań, najbardziej szkodliwe są grille węglowe. Jeszcze przed położeniem potraw na ich ruszcie, wytwarzają pojedyncze substancje niedobre dla zdrowia. Ostatecznie emitują ich natomiast aż kilkanaście, w tym również takie uważane za rakotwórcze. Ich powstawanie związane jest z dymem oraz skapywaniem tłuszczu na żarzący się węgiel, co w ogóle nie występuje w grillach gazowych, posiadających specjalne osłony na palniki.

Grill gazowy czy elektryczny – który wybrać?

Zarówno urządzenie gazowe, jak i elektryczne, to grille bez dymu i tłuszczu kapiącego na płonące paliwo. Czyni z nich to rozwiązania dobre dla zdrowia i o wiele lepsze od produktów zasilanych węglem, z których coraz więcej osób kochających grillowanie rezygnuje. Jeśli jednak zależy Ci na wygodzie i funkcjonalności, postaw na zdrowy grill gazowy, a na pewno się nie rozczarujesz. Dzięki niemu przekonasz się, że zarówno mięso, jak i ryby czy warzywa, da się przygotować na ruszcie bez najmniejszego problemu i w dowolnym miejscu. Co więcej, Campingaz ma rozwiązania w różnych cenach i wielkościach, znajdziesz więc w ofercie zdrową wersję, pasującą zarówno do Twojego mieszkania, jak i tarasu, balkonu czy ogrodu.
Facebook