Skip to content

Grill gazowy czy elektryczny?

Facebook
Pinterest
Drukuj
Grillowanie to niemalże sport narodowy Polaków. Uwielbiamy przygotowywane w ten sposób potrawy, jedzone w towarzystwie znajomych, przyjaciół i rodziny. Dobrze się przy tym bawimy i delektujemy wspaniałymi, charakterystycznymi smakami i aromatami. Coraz więcej osób jednak zwraca podczas tych wydarzeń uwagę na kwestie zdrowotne, wybierając grill ogrodowy tak, by był on dobry dla zdrowia oraz środowiska.
W tej kwestii urządzenia zasilane węglem pozostają daleko z tyłu, pozostaje więc pytanie: grill gazowy czy elektryczny?

Spis treści

Zwróć uwagę na praktyczne zalety, które ma grill Campingaz zasilany gazem

Zdrowy grill może być zarówno zasilany gazem, jak i energią elektryczną. Wybierając produkt dla siebie, zwróć jednak uwagę na jego aspekty praktyczne. Przede wszystkim grill Campingaz na gaz oferuje wiele wygodnych rozwiązań dla fanów imprez na świeżym powietrzu. Jego rozmiary pozwalają na przygotowywanie w jednym czasie wielu różnorodnych potraw, a poszczególne modele mają przydatne funkcje, dzięki którym nigdy nie wysuszysz mięsa.


Większe urządzenia oferują także mnogość opcji ułatwiających ich obsługę. Wbudowane termometry pozwalają na kontrolowanie przygotowywania potraw, a odpowiednio skierowane palniki sprawiają, że każde danie da się przygotować według preferencji konkretnego gościa. Nie brak w nich też górnych rusztów, półek na przyprawy czy nawet dodatkowych palników, idealnie nadających się do robienia sosu i innych dodatków.


Zdrowy grill to nie tylko brak zanieczyszczeń wynikających ze spalania, ale także kwestia jego odpowiedniego czyszczenia. Rozwiązania gazowe od firmy Campingaz korzystają z szeregu wygodnych systemów pozwalających na dokładne mycie i dbanie o ich stan. Jest to w ich przypadku o wiele łatwiejsze, niż w wielu modelach elektrycznych, co wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Nikt w końcu nie ma ochoty przygotowywać posiłku na ruszcie, na którym są jeszcze pozostałości po posiłku sprzed wielu dni. Nie tylko wygląda to okropnie, ale również doprowadzić może do poważnych problemów żołądkowych.

Zarówno grill ogrodowy, jak i przenośny

Urządzenie na gaz to doskonały grill do steków, kurczaka, warzyw oraz innych, nawet bardziej wymyślnych, dań. Jego siła polega również na tym, że może być dostępny zarówno w dużej wersji ogrodowej, jak i niewielkiej, przenośnej, przypominającej rozwiązania elektryczne. Grille Campingaz dostępne są w wielu różnych rozmiarach, a w bogatej ofercie znaleźć można też opcje podróżne, idealnie nadające się nawet do wykorzystywania ich w domu, na balkonie czy podczas wyjazdów. Ich uniwersalność daje im w tej sytuacji znaczną przewagę nad modelami elektrycznymi, które zwykle postawione w jednym miejscu, nie są zbyt często ruszane, a ich wykorzystanie jest dość ograniczone ze względu na konieczność podłączenia ich do prądu.

Tłuszcz i szkodliwy dym to poważny problem

Jak wynika z ogólnodostępnych badań, najbardziej szkodliwe są grille węglowe. Jeszcze przed położeniem potraw na ich ruszcie, wytwarzają pojedyncze substancje niedobre dla zdrowia. Ostatecznie emitują ich natomiast aż kilkanaście, w tym również takie uważane za rakotwórcze. Ich powstawanie związane jest z dymem oraz skapywaniem tłuszczu na żarzący się węgiel, co w ogóle nie występuje w grillach gazowych, posiadających specjalne osłony na palniki.

Grill gazowy czy elektryczny – który wybrać?

Zarówno urządzenie gazowe, jak i elektryczne, to grille bez dymu i tłuszczu kapiącego na płonące paliwo. Czyni z nich to rozwiązania dobre dla zdrowia i o wiele lepsze od produktów zasilanych węglem, z których coraz więcej osób kochających grillowanie rezygnuje. Jeśli jednak zależy Ci na wygodzie i funkcjonalności, postaw na zdrowy grill gazowy, a na pewno się nie rozczarujesz. Dzięki niemu przekonasz się, że zarówno mięso, jak i ryby czy warzywa, da się przygotować na ruszcie bez najmniejszego problemu i w dowolnym miejscu. Co więcej, Campingaz ma rozwiązania w różnych cenach i wielkościach, znajdziesz więc w ofercie zdrową wersję, pasującą zarówno do Twojego mieszkania, jak i tarasu, balkonu czy ogrodu.

Jaki grill? Gazowy czy elektryczny? Postaw na dobrą jakość

Wciąż zastanawiasz się, jaki grill? Gazowy czy elektryczny? Jeśli cenisz sobie swój czas i chcesz przygotowywać wyjątkowo aromatyczne, smaczne i zdrowsze przysmaki, model gazowy sprawdzi się najlepiej. Warto wspomnieć, że oferta jest naprawdę różnorodna, dzięki czemu każdy bez względu na możliwości i potrzeby może znaleźć idealny grill ogrodowy gazowy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Oto kilka najważniejszych kwestii:

  • Ilość palników,
  • Rozmiar urządzenia,
  • Wymiary rusztów,
  • Materiały użyte podczas produkcji,
  • Dodatkowe wyposażenie – czyli wszystko to, co sprawia, że grillowanie jest łatwiejsze i sprawia jeszcze więcej przyjemności. Dobrej jakości pojemniki na tłuszcz i termometry na pewno okażą się bardzo przydatne.

Grill gazowy czy elektryczny? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego, aby przekonać się, że warto postawić na sprzęt dobrej jakości. Znajdziesz tutaj świetne grille gazowe dopasowane do różnych potrzeb i preferencji.

Wciąż zastanawiasz się, jaki grill? Gazowy czy elektryczny sprawdzi się lepiej? Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, kliknij zakładkę wiedza, a następnie porady. Znajdziesz tam wiele ciekawych wpisów, dzięki którym przekonasz się, co możesz zyskać, decydując się na używanie grilla gazowego. Lepszy smak potraw? Brak szkodliwego dymu podczas grillowania? Brak konieczności żmudnego rozpalania grilla? Postaw na sprzęt dobrej jakości i zapomnij o wszystkim tym, co sprawia, że grillowanie traci swój urok.

Grill gazowy czy elektryczny? Biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty, śmiało, można powiedzieć, że grill gazowy sprawdzi się dużo lepiej. Pamiętaj, że jeśli nie wiesz, jaki model spełni Twoje oczekiwania, możesz się z nami skontaktować. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty. Nie zapomnij także zapisać się do newslettera. Warto to zrobić, aby mieć pewność, że nie przegapi się korzystnych promocji i nowych produktów pojawiających się w ofercie online.

Zobacz inne artykuły:

Porady

Pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem

Pieczarki z boczkiem na grilla – jak przygotować? Organizujesz spotkanie przy grillu? Jeśli tak, pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem to sposób na zadowolenie nawet

Porady

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Fakt 1: Grill gazowy jest zdrowszy niż węglowy Czy grill gazowy jest zdrowy? Na pewno zdrowszy niż grill węglowy. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem

Zobacz również

Porady

Pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem

Pieczarki z boczkiem na grilla – jak przygotować? Organizujesz spotkanie przy grillu? Jeśli tak, pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem to sposób na zadowolenie nawet

Porady

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Fakt 1: Grill gazowy jest zdrowszy niż węglowy Czy grill gazowy jest zdrowy? Na pewno zdrowszy niż grill węglowy. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem

Porady

Jaki materac dmuchany pod namiot?

Jaki materac pod namiot wybrać? Kilka porad Jest przynajmniej kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, szukając idealnego materaca pod namiot. Wśród najważniejszych można wymienić