Skip to content

Porady

Jak dobrać grill przenośny? 5 porad, które ci w tym pomogą

Miłośników grillowania w towarzystwie rodziny i znajomych z roku na rok przybywa. Grillowanie na świeżym powietrzu i możliwość przyrządzenia zdrowych małokalorycznych, ale przepysznych dań, daje mnóstwo satysfakcji i zabawy. Ponadto grillować można nie tylko w ogrodzie, ale także w trakcie podróży autem, na biwaku czy podczas pieszych wędrówek. Grill ogrodowy najczęściej posiada dość duże rozmiary, dlatego nie nadaje się do zabrania go w podróż. W takim wypadku warto wybrać kompaktowy przenośny grill gazowy zasilany butlą lub kartuszem.
W tym artykule poznasz kilka wskazówek, które ułatwią ci wybór idealnego grilla na podróż.

Spis treści

Turystyczny grill na gaz — postaw na zdrowy grill bez dymu

Grill gazowy umożliwia przygotowanie posiłków przez cały rok nie tylko w trakcie podróży i w ogrodzie, ale także na balkonie i tarasie. Jego podstawą zaletą jest brak dymu, który szczypie w oczy i przenika ubrania, tak jak w przypadku grilla drzewnego. Co więcej, w czasie grillowania za pomocą grilla gazowego nie wydzielają się szkodliwe substancje, które przenikają do jedzenia i mogą poważnie szkodzić zdrowiu. Spalanie gazu jest czyste i bezzapachowe, dzięki czemu potrawy są nie tylko zdrowe, ale i bardzo aromatyczne. Dodatkowo grill Campingaz na gaz pozwala kontrolować płomień, co nie jest możliwe w przypadku grilla opalanego drewnem lub brykietem. Dzięki temu grillowane potrawy nie będą przypalone, a wręcz przeciwnie – dzięki modelom z pokrywą, która zachowuje ciepło i odpowiedniemu rozkładowi palników jedzenie będzie gotowe jednocześnie z obu stron.

Grill Campingaz — funkcjonalność, która się opłaca

Wybierając grill na gaz marki Campingaz, poza jego wielkością, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności. Jeśli jesteś miłośnikiem podróży kamperem lub vanem i chcesz przygotować posiłek dla wielu osób jednocześnie, wybierz kompaktowy grill gazowy, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom i potrzebom. Wówczas dowiedz się, czy wybrany przez ciebie grill Campingaz posiada:

Grill na gaz — gwarancja bezpieczeństwa

Turystyczny grill gazowy to przede wszystkim bezpieczny grill. Choć grille na gaz nie są w Polsce tak popularnie, jak na zachodzie to wciąż rośnie zainteresowanie nimi. Nie bez znaczenia ma tu bezpieczeństwo, jakie zapewniają tego rodzaju sprzęty. Grill Campingaz, bez względu na jego model i cenę, zawsze wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Jest także dokładnie sprawdzany pod względem bezpieczeństwa i awaryjności jeszcze na linii produkcyjnej. Dzięki temu nie stwarza zagrożenia podczas grillowania. Dodatkowo w przypadku niechcianego ujścia gazu grille zostały wyposażone w systemy, który automatycznie ograniczają przepływ gazu. Z kolei specjalny reduktor ciśnienia przy wężu doprowadzającym gaz do grilla sprawia, że wymiana butli jest bezpieczna i łatwa. Wybijając grill na gaz idealny na podróż warto też zwrócić uwagę na stabilność jego podstawy lub nóg tak, aby nie doprowadzić do wypadku w chwili jego przewrócenia.

Grill na gaz na każdą kieszeń

Wybierając grill gazowy na podróż weź pod uwagę nie tylko jego rozmiar, bezpieczeństwo i dodatkowe funkcjonalności, ale i cenę. Grill Campingaz oferuje turystyczne modele odpowiednie na każdą kieszeń. Dzięki temu znajdziesz grill na gaz, który całkowicie spełni twoje oczekiwania względem jego użytkowania w przedziale cenowym do 1500 zł, do 2500 zł czy do 4000 zł. A przy tym będziesz mieć pewność najwyższej jakości materiałów, z których został wykonany i gwarancję posiadanych przez niego atestów bezpieczeństwa.
Facebook