Skip to content

Jak grillować na grillu z pokrywą?

Facebook
Pinterest
Drukuj
Grillowanie na grillu z pokrywą pozwala szybciej przygotować dania i uzyskać lepszy smak oraz aromat. O czym warto pamiętać? Jak grillować na grillu wyposażonym w pokrywę? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji.

Spis treści

Grillowanie na grillu z pokrywą – o tym trzeba pamiętać

Wiele osób słysząc: grillowanie na grillu z pokrywą, ma przed oczami grill węglowy wyposażony w specjalną pokrywę. Jeśli jednak szukasz zdrowszej alternatywy, pamiętaj, że najlepszą opcją jest grill gazowy. Dlaczego? Ponieważ w tym przypadku dania nie mają kontaktu z dymem pełnym szkodliwych dla zdrowia substancji. Grill gazowy pozwala także na uzyskanie lepszego smaku jedzenia. 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz świetne grille gazowe. Taki sprzęt nagrzewa się szybko i zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, co jest bardzo ważne. Sprzęt dobrej jakości jest prosty w obsłudze, a więc nawet jeśli organizujesz spotkania przy grillu tylko od czasu do czasu, nie musisz obawiać się, że będziesz mieć problem z obsługą grilla. Jak grillować na grillu z pokrywą? Do każdego sprzętu dostępnego w naszej ofercie dołączona jest instrukcja użytkowania.

Chcesz, aby potrawy przygotowane na grillu były smaczne i zachęcały aromatem? Oto kilka ważnych informacji, o których trzeba pamiętać:

  1. Za każdym razem, gdy otwierasz pokrywę grilla, ucieka ciepło, co spowalnia proces pieczenia.
  2. Przed ułożeniem mięsa na ruszcie wyjmij je z lodówki i pozostaw na blacie, aby mogło osiągnąć temperaturę pokojową.
  3. Każde mięso powinno mieć inną temperaturę w środku, aby można było uznać potrawę za gotową. Warto więc kupić termometr do mierzenia wewnętrznej temperatury.
  4. Pamiętaj, aby przed ułożeniem potrawy na ruszcie dobrze rozgrzać urządzenie.
  5. Po skończonym grillowaniu nie zapomnij o dokładnym umyciu urządzenia.

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grillowaniem na grillu wyposażonym w pokrywę? Jeśli tak, na początku warto wybierać nieco łatwiejsze dania do przygotowania. Gdy już nabierzesz wprawy, przyrządzenie bardziej wyszukanych mięsnych potraw nie będzie problemem. Pamiętaj, aby wybrać grill ogrodowy gazowy od zaufanej marki cieszącej się dobrymi opiniami wśród klientów.

Grill z pokrywą, jak grillować? Prosta instrukcja

Marzy Ci się grill z pokrywą? Jak grillować na takim urządzeniu to kwestia, którą trzeba zainteresować się przed zorganizowaniem pierwszej imprezy. Oto prosta instrukcja krok po kroku:

  1. Nasmaruj ruszt cienką warstwą oleju i dobrze rozgrzej urządzenie.
  2. Gdy grill będzie już odpowiednio rozgrzany, połóż potrawę na ruszcie i zamknij pokrywę.
  3. Po upływie odpowiedniej ilości czasu (zależy od potrawy) otwórz pokrywę grilla i obróć ją na drugą stronę.
  4. Gdy potrawa będzie już ciepła w środku, zdejmij ją z rusztu i połóż na talerz. W przypadku mięsa warto poczekać, aż chwilę odpocznie.

Warto kupić specjalny termometr, aby móc szybko i bezpiecznie sprawdzić, czy potrawa jest już wystarczająco ciepła w środku. Na pewno przydadzą Ci się także inne przybory do grillowania takie jak dobrej jakości ruszt, czy też łopatka, widelec, szczypce. Wszystko to, co najpotrzebniejsze możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego. Szczególnie polecamy wypróbować akcesoria grillowe Culinary Modular.

Wiesz już, jak grillować z pokrywą. Jeśli masz w planach kupno nowego urządzenia, warto także dowiedzieć się, na co zwracać uwagę. Jeśli chodzi o grille gazowe, najważniejsze aspekty to liczba palników, a także rozmiar rusztów. Pamiętaj również, że dobry grill to ten solidny i jednocześnie mobilny. Urządzenia dostosowane do różnych potrzeb znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Zobacz inne artykuły:

Porady

Pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem

Pieczarki z boczkiem na grilla – jak przygotować? Organizujesz spotkanie przy grillu? Jeśli tak, pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem to sposób na zadowolenie nawet

Porady

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Fakt 1: Grill gazowy jest zdrowszy niż węglowy Czy grill gazowy jest zdrowy? Na pewno zdrowszy niż grill węglowy. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem

Zobacz również

Porady

Pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem

Pieczarki z boczkiem na grilla – jak przygotować? Organizujesz spotkanie przy grillu? Jeśli tak, pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem to sposób na zadowolenie nawet

Porady

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Fakt 1: Grill gazowy jest zdrowszy niż węglowy Czy grill gazowy jest zdrowy? Na pewno zdrowszy niż grill węglowy. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem

Porady

Jaki materac dmuchany pod namiot?

Jaki materac pod namiot wybrać? Kilka porad Jest przynajmniej kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, szukając idealnego materaca pod namiot. Wśród najważniejszych można wymienić