Skip to content

Jak prawidłowo czyścić grill Campingaz?

Facebook
Pinterest
Drukuj

Jeśli chcesz przez wiele lat cieszyć się swoim grillem, zadbaj o odpowiednie czyszczenie sprzętu po każdym użyciu. Aby prawidłowo wyczyścić grill Campingaz możesz skorzystać z dwóch poniższych metod: 

  1. Campingaz InstaClean System:
    Wiele grilli Campingaz posiada technologię InstaClean, która pozwala bardzo szybko uporać się z brudnym grillem. System umożliwia wyjęcie wszystkich elementów nadających się do mycia w standardowej zmywarce w ciągu mniej niż 60 sekund. Zanim wyciągniesz zabrudzone elementy, poczekaj aż grill ostygnie. Następnie umieść ścianki misy grilla oraz tacę ociekową w zmywarce. W tym czasie przetrzyj powierzchnię grilla szmatką, by usunąć wszystkie resztki jedzenia i tłuszcz.  Zanim zamkniesz grill sprawdź, czy wszystkie elementy są suche, aby zminimalizować ryzyko korozji. 
  2. Metoda wypalania:
    Jedną z najbardziej popularnych metod czyszczenia grilla jest jego  “wypalenie”. Po zakończeniu grillowania zamknij pokrywę grilla i ustaw maksymalną temperaturę. Dzięki temu wszystkie resztki jedzenia oraz tłuszcz zwęglą się. Gdy pozbędziesz się wszystkich pozostałości po grillowaniu wyłącz grilla. Następnie używając szczotki do czyszczenia grilla wyczyść ruszt. 

Podczas czyszczenia grilla nie skupiaj się tylko na powierzchni do gotowania. Zadbaj również o zewnętrzne elementy grilla. Przetrzyj je miękką ścierką używając wody. Nie zapomnij osuszyć umytych elementów. Nie używaj szorstkich ścierek lub innych ostrych przyrządów, aby nie uszkodzić powierzchni zewnętrznych grilla. 

 

Zobacz również

Pytania i Odpowiedzi

Czy ruszt żeliwny można myć w zmywarce?

Ruszty żeliwne w grillach Campingaz wykonane są z wysokiej jakości żeliwa. Doskonale utrzymują wysoką temperaturę i natłuszczenie, jednak bez odpowiedniej konserwacji (oliwienia) mogą rdzewieć. Emalia

Pytania i Odpowiedzi

Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Grille gazowe są bezpieczne w użyciu. Pamiętaj jednak, by przestrzegać kilku zasad: Za każdym razem, gdy podłączasz nową butle gazową, sprawdź szczelność połączeń na wężu