Skip to content

Ranking kuchenek gazowych na kartusz — zobacz nasze zestawienie

Facebook
Pinterest
Drukuj
Jedzenie w trakcie wielodniowych wycieczek pieszych, biwaków czy podróży kamperem to rzecz najważniejsza, która pomaga nam zregenerować siły i wprawić się w dobry nastrój. Dlatego też, jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego spędzania czasu oraz podróży małych i dużych, kuchenka turystyczna i kompaktowy grill gazowy będą twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Dzięki nim przyrządzisz ciepły posiłek, przygotujesz gorący napój, ogrzejesz się w chłodne dni czy stopisz śnieg w zimie.
W niniejszym artykule podpowiadamy, jaka kuchenka gazowa na kartusz będzie najlepsza dla ciebie.

Spis treści

Jak działa kuchenka gazowa na kartusz

To, na co powinieneś zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniego modelu grilla na gaz idealnego w podróż, to przede wszystkim jego waga, rozmiar oraz paliwo, jakie go zasila. Dzięki temu kuchenka turystyczna spełni twoje oczekiwania oraz nie zajmie dużo miejsca w plecaku, samochodzie osobowym czy kamperze. Powinieneś także wziąć pod uwagę warunki oraz porę roku, w jakiej będziesz z niej korzystał. Jednym z bardzo popularnych rozwiązań jest kuchenka gazowa na kartusz.
Tego rodzaju poręczny sprzęt turystyczny zasilany jest mieszanką propan-butan zamkniętym w lekkich jednorazowych pojemnikach zwanych kartuszami lub nabojami. Są one wygodne i szybkie do wymiany oraz nie wymagają żadnej wiedzy technicznej, aby poprawnie je zamontować. Wystarczy przebić pojemnik kartusza iglicą palnika kuchenki, która od razu jest gotowa do użytku. Dodatkowo kartuszy nie trzeba wstępnie rozpalać ani czyścić. Kuchenka gazowa na kartusz daje czysty i gorący płomień. Dlatego też przyrządzisz dzięki niej zdrowe jedzenie zarówno w trakcie pieszych wycieczek, jak i w podróży autem lub kamperem. Warto jednak zauważyć, że im na wyższej wysokości się znajdujesz, tym ich wydajność znacznie spada. Z drugiej strony, kuchenka gazowa na kartusz działa bezproblemowo nawet w ujemnych temperaturach. Warto jednak przygotować sobie zapas kartuszy, o które ciężko będzie w dzikiej głuszy.

Kuchenka gazowa na kartusz – modele, które koniecznie powinieneś zabrać ze sobą w podróż

Camping Cook CV

Camping Cook CV to komfortowa i kompaktowa kuchenka gazowa na kartusz niezwykle łatwa w użyciu i niezastąpiona w podróży. Nie wymaga stosowania dodatkowych węży i regulatora, które znajdują się już w zestawie. Działa dzięki łatwym do podłączenia i wymiany kartuszom z gazem CV 470 Plus i posiada banalnie prosty w obsłudze system Easy Clic Plus. Ten kompaktowy grill gazowy posiada dwa niezależnie regulowane palniki o mocy 1800 W, a ruszt o średnicy 20 cm idealnie nadaje się do mycia w zmywarce. Grill Campingaz Camping Cook CV waży zaledwie 1,9 kg, dlatego też bez problemu zabierzesz go do plecaka podczas górskich wędrówek bez obawy, że będzie cię obciążał i zajmowały wiele miejsca.

Attitude 2GO CV

Attitude 2GO CV to nie tylko funkcjonalny, ale i bardzo elegancki grill na gaz, który sprawdzi się w każdej podróży. To, co sprawia, że jest wyjątkowy to jego sposób działania, który jest dziecinne prosty. Wystarczy zamontować w nim kartusz z gazem, aby był gotowy do użycia. Ten designerski zdrowy grill bez dymu posiada funkcjonalną pokrywę, która ochroni przygotowane potrawy przed wiatrem i złymi warunkami pogodowymi. Pokrywa dodatkowo posiada wbudowany termometr umożliwiający kontrolowanie temperatury w środku grilla. Kontrolę płomienia zapewnia innowacyjny system Blue Flame, a szybkie i bezproblemowe rozpalanie umożliwia zapalarka piezoelektryczna. Grill Campingaz Attitude 2GO CV posiada powierzchnię grillową 1200 cm2, dzięki czemu bez problemu możesz przyrządzić posiłek dla kilku osób jednocześnie.

Party Grill 200

Party Grill 200 to wyjątkowo poręczny grill gazowy niezastąpiony podczas pieszych wędrówek, biwaku czy weekendowego citybreak’u. Zasilany jest kartuszami typu CV 470 Plus lub CV 300 Plus, a system Easy Click Plus pozwala na szybkie ich podłączenie. Posiada palnik o mocy 2 kW i średnicę rusztu wynoszącą 26 cm. Ten kompaktowy grill na gaz waży zaledwie 2,8 kg, a jego ogromną zaletą jest możliwość złożenia wszystkich jego elementów. Dzięki temu zajmuje wyjątkowo mało miejsca w samochodzie czy w plecaku turystycznym.

Party Grill 400 CV

Party Grill 400 to turystyczny grill do kurczaka, steków i warzyw idealny do podróży kamperem czy samochodem osobowym. Waży 4,4 kg i oferuje aż pięć różnych powierzchni do przygotowywania potraw zarówno grillowanych, jak i gotowanych. Posiada jeden palnik o mocy 2 kW i zapalarkę piezoelektryczną, która umożliwia błyskawiczny zapłon, a średnica rusztów wynosi 29 cm. Grill gazowy zasilany jest CV 470 Plus. Ten kompaktowy sprzęt posiada solidne odkręcane nogi, a wszystkie jego elementy mieszczą sie w środku grilla.

Camp Bistro 3

Camp Bistro 3 to wyjątkowo praktyczny przenośny grill do steków, kurczaka i owoców morza. Wyposażony jest w innowacyjny podwójny system zabezpieczenia, polegający na automatycznym odcięciu gazu w przypadku przegrzania wkładu. Działa na kartusz CP 250 oraz posiada dużą przednią szybę wokół palnika o mocy 2200 W. Ten kompaktowy grill na gaz waży jedynie 1,6 kg oraz posiada funkcjonalną plastikową walizkę, która ułatwia jego przenoszenie i transport.

Zobacz inne artykuły:

Porady

Pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem

Pieczarki z boczkiem na grilla – jak przygotować? Organizujesz spotkanie przy grillu? Jeśli tak, pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem to sposób na zadowolenie nawet

Porady

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Fakt 1: Grill gazowy jest zdrowszy niż węglowy Czy grill gazowy jest zdrowy? Na pewno zdrowszy niż grill węglowy. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem

Zobacz również

Porady

Pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem

Pieczarki z boczkiem na grilla – jak przygotować? Organizujesz spotkanie przy grillu? Jeśli tak, pieczarki faszerowane na grilla z boczkiem to sposób na zadowolenie nawet

Porady

Czy grill gazowy jest zdrowy?

Fakt 1: Grill gazowy jest zdrowszy niż węglowy Czy grill gazowy jest zdrowy? Na pewno zdrowszy niż grill węglowy. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem

Porady

Jaki materac dmuchany pod namiot?

Jaki materac pod namiot wybrać? Kilka porad Jest przynajmniej kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, szukając idealnego materaca pod namiot. Wśród najważniejszych można wymienić